Członek zarządu

Absolutorium: Fakty i mity

1
Kup teraz 290.00 PLN

O absolutorium krąży wiele plotek. Atmosferę wokół tematu „podkręcają” publikacje prasowe o milionowych odszkodowaniach na rzecz członków zarządu, którym nie udzielono absolutorium, co naruszyło ich dobra osobiste. Niewiele dowiesz się z Kodeksu spółek handlowych. Regulacja absolutorium jest w nim dość lakoniczna, a poglądy doktryny rozbieżne.

Zatem walczyć czy nie walczyć  o absolutorium – oto jest pytanie?

Dowiesz się:
•Czy i kiedy absolutorium jest  potrzebne?
•Kto i komu powinien udzielić absolutorium?
•Czy można udzielić absolutorium poza zwyczajnym zgromadzeniem wspólników lub zwyczajnym walnym zgromadzeniem akcjonariuszy?
•Jak można się dowiedzieć, czy zostało udzielone absolutorium, gdy nie jesteś już w zarządzie lub radzie nadzorczej?
•Jak brzmi prawidłowo sformułowana uchwała, która daje Ci lub nie absolutorium?
•Czy absolutorium może zwolnić Cię z odpowiedzialności?
•Co masz zrobić, gdy wspólnicy czy akcjonariusze nie udzielili Ci absolutorium?
•Kiedy możesz dochodzić odszkodowania za nieudzielenie Ci absolutorium i jak możesz skutecznie przygotować się do takiego procesu?

To VOD jest dla Ciebie, jeśli:

•jesteś lub planujesz być członkiem zarządu w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, w spółce akcyjnej, w prostej spółce akcyjnej,
•jesteś wspólnikiem w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością,
•jesteś akcjonariuszem w spółce akcyjnej, w prostej spółce akcyjnej,
•jesteś członkiem rady nadzorczej w ww. spółkach 
•pracujesz na rzecz członków zarządu, 
•jesteś prokurentem, 
•pracujesz w biurze zarządu

Prowadząca

 

Monika Drab, radca prawny od 2004 roku, właściciel Kancelarii Radcowskiej M.D. Legal Solutions. ekspertka Business Center Club.

Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując jako prawnik w Komisji Nadzoru Finansowego a także będąc zastępcą Dyrektora Zespołu Kontroli Wewnętrznej i Finansowej w Agencji Prywatyzacji, jak również zasiadając w radach nadzorczych spółek prawa handlowego, takich jak: Daewoo Engineering & Construction Poland Sp. z o. o., Pilmet S.A., Huta Szkła Ujście S.A. i wiele innych.

Posiada bogate doświadczenie w obsłudze prawnej firm, specjalizuje się w prawie gospodarczym, prawie pracy, restrukturyzacjach, reprezentuje strony w licznych postępowaniach sądowych - jest procesualistką. Jest autorką bardzo poczytnego bloga dla kadry zarządzającej Odpowiedzialność Członka Zarządu. Szkoli ponad 3000 managerów rocznie.

Specjalizuje się w doradztwie i ochronie prawnej na rzecz kadry zarządzającej. W 2019 r. została też ekspertką Business Centre Club ds. odpowiedzialności prawnej członka zarządu oraz prawa spółek kapitałowych.

Specjalizuje się w doradztwie i ochronie prawnej członków zarządów w zakresie ich odpowiedzialności cywilnej, karnej i finansowej. W szczególności za: decyzje biznesowe, działanie na szkodę spółki, długi i zobowiązania spółki.

Wśród Uczestników jej szkoleń są m.in: NBP, Polska Spółka Gazownictwa, ING, PKO BP, BRE Bank, Polkomtel, UPC Polska, Orange, Computerland, Wincor Nixdorf, Sygnity, KPMG, Deloitte, Pricewaterhause Coopers, PKN Orlen, KGHM, Twoja Energia, ENERGA, Trumpf Polska, La Lorraine Polska, Swarovski Global, Business Services i setki innych.

Posiada także licencję doradcy restrukturyzacyjnego NR 1616, co daje jej kompetencje wykonywania czynności nadzorcy, zarządcy ale także syndyka w postępowaniach upadłościowych, może prowadzić i zawierać układy restrukturyzacyjne.

Od 1999 r. szkoli kandydatów na biegłych rewidentów z zakresu prawa, banki i inne instytucje osiągając zawsze najwyższe noty od Uczestników.

Czast trwania: 30 minut

lista materiałów:

Na tej stronie używamy plików cookie i porównywalnych funkcji do przetwarzania informacji o urządzeniach końcowych i danych osobowych. Przetwarzanie ma na celu integracji treści, usług zewnętrznych i elementów podmiotów trzecich, analizie statystycznej/pomiarowej, spersonalizowanej reklamie oraz integracji mediów społecznościowych. W zależności od funkcji dane są przekazywane podmiotom trzecim i przez nie przetwarzane. Zgoda ta jest dobrowolna, nie jest wymagana do korzystania z naszej strony internetowej i można ją w każdej chwili odwołać za pomocą ikony w lewym dolnym rogu.

Akceptuję